Zmařený růst a jak ho vysvětlit

Problémy s lidmi a možnosti jejich řešení
admin
Administrátor fóra
Příspěvky: 7
Registrován: pát 09. úno 2024 12:03:14

Zmařený růst a jak ho vysvětlit

Příspěvek od admin »

Firma A investovala v průběuhu posledních několika let velké peníze do svého rozvoje. Nové technologie, noví zaměstnanci, nová pracoviště, nové postupy. Všechny inovace směřovaly k tomu, že firmu čeká zásadní a dlouhodobý růst.

Bohužel, situace se vyvinula trochu jiným směrem nejenom pro firmu A, ale celý obor, ve kterém působí. V současné době nemůže být o prudkém růstu řeč a v dohledné budoucnosti také ne - nikdo přitom nedohlédne dál, než asi dva roky dopředu. Firma musí začít šetřit, a to i na lidech. Na těch, po kterých v uplynulých letech chtěla nadstandardní výkony, právě kvůli růstu. Některá pracoviště se budou zavírat, jiná omezovat a od sice inovativních ale drahých postupů se bude přecházet zpět k původním.

Jak byste to zaměstnancům, kterých má firma A momentálně něco přes pět set vysvětlili?
Anonym

Re: Zmařený růst a jak ho vysvětlit

Příspěvek od Anonym »

No né, vy jste byl u nás ve firmě?
vojtech_bednar
Příspěvky: 26
Registrován: pon 19. úno 2024 20:45:09

Re: Zmařený růst a jak ho vysvětlit

Příspěvek od vojtech_bednar »

Dobrý den, my naše klienty nikdy nezveřejňujeme, ale z Vašeho komentáře bych soudil, že to, co popisujeme je docela častá situace. Není jednoduchá a jak jsem pochopil, postihuje více než jedno odvětví.
Knedlík

Re: Zmařený růst a jak ho vysvětlit

Příspěvek od Knedlík »

Přesně tohle zažíváme teď my - říkám tomu malá energetika. Většina toho co jsme vydělali za polsední dva roky šla do investic a momentálně jsme téměř bez zakázek. Doufáme že přijde nějaký obrat a hlavně vyhlížíme skupinu zákazníků která čeká co bude, jinak jsou ale lidi už dost nervozní.


Naposledy oživil Anonymous v ned 12. kvě 2024 18:30:02
Odpovědět