Tým s prioritou

Problémy s lidmi a možnosti jejich řešení
admin
Administrátor fóra
Příspěvky: 7
Registrován: pát 09. úno 2024 12:03:14

Tým s prioritou

Příspěvek od admin »

Ve středně veliké firmě (A) působí malý tým (B) lidí, specialistů. V posledních několika letech byl tento tým spíše na okraji zájmu, nicméně díky okolnostem se momentálně stal velmi důležitým. Má prioritu vedení, byl mu navýšen rozpočet, došlo k několika personálním přesunům, podporu týmu nyní dělají zkušenější a více "klíčoví" lidé. To vše je potřeba proto, aby tým mohl plnit svou roli.
S aktivizací týmu nastala celá řada více, či méně očekávaných problémů. Jedním z opravdu překvapivých je nepochopení až závist, které se objevují v jiných částech firmy. Zaměstnanci, ale také nižší liniový management nechápe, proč by právě "oni" měli mít nyní něco navíc a bohužel to dávají necitlivě najevo. Vedení prostřednictvím komunikačních kanálů, které má k dispozici všem lidem vysvětlilo, proč je tým B nyní tak důležitý, na intenzitu protestů to ale zdá se nemá vliv.
Co by měla nyní firma udělat?
Jan_Kab

Re: Tým s prioritou

Příspěvek od Jan_Kab »

Ano, tato situace mi je povědomá. Pomohlo rázně a jasně říct, co je prioritou a proč.
Ilona

Re: Tým s prioritou

Příspěvek od Ilona »

Pocitově tu situaci chápu, pro mnoho lidí to musí být nepříjemné až nespravedlivé Proto je potřeba s nimi mluvit a vysvětlovat. Nějaké pseudo úřední oznámení je prostě málo.
Tomáš

Re: Tým s prioritou

Příspěvek od Tomáš »

Mně to nepřijde reálné. Prostě každý má dělat co se mu řekne. Není prostor pro nějaké ohrnování nosu nebo poznámky.
Jan. II.

Re: Tým s prioritou

Příspěvek od Jan. II. »

Vysvětlit, zdůvodnit a podat jako daný fakt. Byli jsme v podobné situaci, udělali to takto a nakonec všichni vše pochopili.
Karel

Re: Tým s prioritou

Příspěvek od Karel »

Tuto situaci znám. Bylo nezbytné zaměstnancům přesně odkomunikovat nejenom to, k čemu jsme se rozhodli, ale také souvislosti toho rozhodnutí. I když jsme se potkali s nepochopením části, postupně se to změnilo a nyní již všichni spolupracují. Totéž doporučuji všem ostatním v podobné situaci.
Petr Vil

Re: Tým s prioritou

Příspěvek od Petr Vil »

Zavedlo mne sem hledání odpovědi na jiný problém, ale vidím, že známe i tento. Řešení je zejména jasně definovat a komunikovat priority managementu. Jinak to prostě nepůjde.


Naposledy oživil Anonymous v pát 28. čer 2024 18:10:53
Odpovědět